لوگوی دوزلی بوک
کتاب من کی ام
کلیدهای کمک به کودک برای برخورد با مرگ عزیزان

کلیدهای کمک به کودک برای برخورد با مرگ عزیزان

اکرم اکرمی، دن شافر، کریستین لیونز

«کلیدهای کمک به کودک برای برخورد با مرگ عزیزان» از مجموعه‌کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، اثری از دکتر دن شافر و کریستین لیونز است.

کتاب از فصل‌های متعددی تشکیل شده‌است که هر فصل به توضیح یک روش کلیدی می‌پردازد.

دکتر دن شافر در برخوردهای فراوانی که با خانواده‌های داغدار داشت، متوجه شد که معمولا کودکان را نادیده می‌گیرند و اطلاعات نادرستی در اختیارشان قرار می‌دهند. بسیاری از والدین نمی‌توانند در دوره سوگواری به سخنان فرزند خود گوش کنند و درباره مرگ و غم و اندوه ناشی از آن، با او بی‌پرده سخن بگویند. البته ترس از آسیب روانی یا ناراحت کردن کودک، این کار را مشکل‌تر می‌کند. آنها آگاه نیستند که اجتناب از موضوع و برکنار نگاه داشتن کودک از واقعه مرگ، آسیب بیشتری به او وارد می‌سازد.

کتاب حاضر روشن می‌سازد که وقتی کودکان با موضوع مرگ روبه رو می‌شوند و سؤالهایی را مطرح می‌کنند، باید آنها را با صداقت و سادگی و به دور از جزئیات پیچیده و دشوار آگاه کرد. این کتاب به سادگی نشان می‌دهد که چگونه والدین می‌توانند با شناخت و باورهای فرزندانشان روبه رو شوند. اگر بر آنیم که تفکر واقع‌گرایانه را در فرزندان خود پرورش دهیم، اگر برآنیم به آنها کمک کنیم تا بر ترس از مرگ به عنوان یک پدیده خشن و مهیب غلبه کنند، چاره‌ای نداریم جز آنکه با آنها به گفت‌وگو بنشینیم. تأثیر گفت‌وگوی ساده و صادقانه پدر و مادر با فرزندانشان، یک عمر در ذهن آنها باقی می‌ماند و در مواجهه با فقدان و اندوه ناشی از آن به آنها قدرت و آرامش می‌دهد. این کتاب راهی برای گشودن باب گفت‌وگو پیش پای والدین می‌گذارد و از رهگذر این گفت‌وگوست که آنها هدیه‌ای گرانبها در اختیار فرزندان خود قرار می‌دهند.

موارد مرتبط
خانه
سبد خرید ( ۰ )
داستان ها
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس