لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
بنر دفاتر
کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان

کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان

اکرم کرمی، استنلی‌گرین اسپن

«کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان» نوشته استنلی گرین‌اسپن، یکی از کتاب‌های مجموعه «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» است که به موضوع پرورش احساس امنیت در کودکان می‌پردازد.

این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه به فرزندانمان کمک کنیم تا به احساس امنیت و اعتمادبه نفس در دنیای پرتحول امروزی دست پیدا کنند.

طی قرون متمادی همواره اولین و مهم‌ترین وظیفه والدین حفظ فرزندانشان از خطرهای بیرونی بوده است و هر چند وقایع عصر حاضر خانواده‌ها را به سوی زندگی نامطمئن و پر تنش‌تری سوق داده و تهدیدها و شرایطی که کودکان را در معرض خطر و خشونت قرار می‌دهد، متفاوت از گذشته است، اما کمک به کودک برای آنکه احساس امنیت کند و با اطمینان به سوی بزرگسالی گام بردارد، امر تازه‌ای نیست.

این کتاب به چند اصل زیربنایی پرداخته‌ که به کودکان در غلبه بر شرایط ترس‌آور و حفظ احساس امنیت در مواقع بحرانی کمک می‌کند. این اصول براین حقیقت استوار است که احساس امنیت کودک براساس ارتباط او با والدین و خانواده شکل می‌گیرد.

فصل اول به راهکارهای کوتاه مدتی می‌پردازد که در شرایط دشوار به یاری شما و فرزندانتان می‌آید. در فصل دوم به صفات و ویژگیهای کودکی پرداخته شده که امنیت عاطفی دارد و می‌تواند با دنیای نامطمئن پیرامون خود کنار آید؛ همچنین اهداف بلند مدتی را مطرح می‌کند که والدین باید برای رشد احساس امنیت فرزندان خود در نظر بگیرند و برای آینده‌ای بهتر آماده شوند.

در فصلهای سه، چهار و پنج، مهارتهای لازم برای ایجاد امنیت در اطفال، کودکان پیش دبستانی و نوجوانان را به دقت مورد بررسی قرار گرفته‌اند. سپس به شایع‌ترین علائم تنش و ناراحتی و نیز نشانه‌های حاکی از ناتوانی کودک برای کنار آمدن با آن پرداخته شده است؛ فصل پایانی نیز اهمیت امنیت عاطفی کودک در عصر حاضر را بررسی می‌کند.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس