لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب اختصاصی فرفره جادویی
کلیدهای موفقیت پدر ناتنی

کلیدهای موفقیت پدر ناتنی

کارل ای پیکهارت، آزیتا قدسی راثی

«کلیدهای موفقیت پدر ناتنی» از مجموعه (کلیدهای تربیت کودکان و نوجوان) اثر کارل ای پیکهارت(-۱۹۳۹)، کتابی در زمینه تربیت کودک و نوجوان است که به روش‌ها و مشکلات تربیتی کودکان و نوجوانان تا سنین بلوغ می‌پردازد.

کتاب حاضر همان‌گونه که از نام آن پیدا است رابطه فرزند و پدر ناتنی را بررسی و آسیب‌شناسی کرده است. از جمله: درگیری‌های میان فرزند و این عضو خانواده، چگونگی برقراری پیوند میان این دو بر اساس دختر یا پسر بودن فرزند، احترام متقابل و عادت دادن تدریجی فرزند به فرد جدید و.... این کتاب ۳۸ مبحث مرتبط با این موضوع را بررسی کرده است. در بخش ۱۲ این کتاب درباره فرصت‌های ایجاد دلبستگی بین فرزند و پدر ناتنی آمده است:

اگر تمام تفاوت‌های میان پدر ناتنی و فرزندان ناتنی آشتی‌ناپذیر بودند، رابطه آنها جز فاصله و اختلاف چیزی نبود. خوشبختانه چنین نیست. بسیاری از تفاوتها را می‌توان با هم آشتی داد تا دلبستگیهای مثبت خلق شوند، به شرط آنکه پدر ناتنی به عنوان فرد بزرگسال در جست و جوی تفاوتهای مکمل پیش‌قدم شود. معمولا سادگی برقراری دلبستگی به سن کودک بستگی دارد: هرچه کوچک‌تر باشد پذیراتر است و فرزندان ناتنی نوجوان معمولا مقاومت بیشتری نشان می‌دهند.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس