لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
بنر دفاتر
کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان؛ فرزندپروری بدون شرط

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان؛ فرزندپروری بدون شرط

الفی کهن، کامیار سنایی

«فرزندپروری بدون‌شرط» اثر الفی کهن، از مجموعه کتاب‌های «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» است. این کتاب شیوه‌ای نو برای حرکت از پاداش و تنبیه به‌سوی عشق و منطق در تربیت فرزند، به والدین و مربیان پیشنهاد می‌کند.

والدین از همان آغاز تربیت فرزند خویش باید صادقانه به این پرسش‌ها پاسخ دهند که هدفشان از تربیت چیست؟ چه نقشه و طرحی برای رشد و تربیت کودک خود دارند؟ آیا در پی شکل دادن او مطابق با خواست و انتظار خود، جامعه و هنجارهای رایج هستند، یا خواست و انتظار فرزند؟ آیا فرزندشان باید آنگونه که «می‌تواند» بشود یا آنگونه که «دیگران می‌خواهند» و یا آنگونه باید بشود که «خودش می‌خواهد» و یا هر سه این‌ها در تعامل با هم و یا چیزی فراتر از این‌ها؟

نوع پاسخ صریح ما به این پرسش‌های چالش‌خیز، آشکارکننده نوع نگاه و نگرش و انتظار ما از تربیت فرزند است. پس از آن می‌توان مرز باریک‌بین «فرزندپروری مشروط» را با «فرزندپروری بدون‌شرط» تعیین کرد.

والدینی که «راهبرد فرزندپروری بدون‌شرط» را برمی‌گزینند سعی می‌کنند قبل از هرگونه اقدامی در تربیت، تکلیف خود را با این سؤال‌ها مشخص کنند.

هر پدر و مادری باید بداند که قواعد و اصول تعلیم و تربیت در تعامل با فرزندان به تناسب شرایط، موقعیت، طبیعت و حالات کودک کشف می‌شود و نمی‌توان با نسخه‌های «ثابت» به تربیت موجودی «متغیر» اقدام نمود.شخصیت و سبک زندگی فرزندان ما نباید کپی برابر اصل از شخصیت و سبک زندگی والدینشان باشد. زیرا، هر کس باید به سبک خود و به تعبیر قرآن کریم براساس «شاکله» خود رفتار کند.

این کتاب با نگاه فرزندپروری بدون شرط درصدد آن است که پیش‌فرض‌ها و پیش‌شرط‌های والدین را در مواجهه با تربیت فرزندان تغییر داده و نگاه آن‌ها را از هرگونه قید و شرط بازدارنده آزاد سازد تا فرزندانشان همانی شوند که می‌توانند بشوند. امید که چنان باشد و چنین گردد.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس