لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب اختصاصی فرفره جادویی
کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان؛ انضباط بدون گریه

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان؛ انضباط بدون گریه

الیزابت پنتلی، اکرم کرمی

«انضباط بدون گریه» نوشته الیزابت پنتلی از مجموعه «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» است که راهکارهایی ملایم برای تشویق رفتار خوب در کودکان، بدون نق‌زدن، کج‌خلقی و گریه کردن را به والدین آموزش می‌دهد.

منضبط کردن برای والدین موضوعی توان‌فرسا و پیچیده است. این تصور که ما مسئول کمک به کودکان‌مان هستیم که سفر نوزادی تا بزرگسالی را با موفقیت طی کنند، مفهوم ترس‌آوری است.اما واژه «منضبط کردن»

صرفا به معنی آموزش دادن بوده و ما به‌عنوان والدین هر روز از طریق گفتار، رفتار و الگو بودن به آن‌ها آموزش می‌دهیم.

الیزابت پنتلی در این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم به نحو مؤثری به کودکان‌مان کمک کنیم مهارت‌های عملی مورد نیاز برای یادگیری را فراگیرند. او نشان می‌دهد که رفتارهای والدین، فقط بخشی از معادله منضبط کردن است؛ نیمه دوم، یادگیری خود کودک است. او روش‌های عینی زیادی برای کمک به یادگیری کودکان خردسال و تبدیل شدن به افرادی خودمنضبط ارائه می‌دهد. او همچنین برای والدین اطمینان خاطر و روش‌های عملی برای مدیریت انضباط در زندگی روزمره با کودکان را فراهم می‌کند.

پنتلی بیان می‌کند: «منضبط کردن تربیتی به معنای آن است که به کودکان‌مان کمک کنیم بنیانی برای ارزش‌ها و اصول اخلاقی ایجاد کنند و دستورالعملی قدرتمند داشته باشند که بتوانند برای یک عمر خودانضباطی خود به‌کار ببرند». این وظیفه والدین، معلمان و سایر بزرگسالان بانفوذ است که ابزارها و راهنمایی را که کودکان برای رشد خودانضباطی بدان نیاز دارند فراهم کنند.

این کتاب به والدین نشان می‌دهد چگونه به کودکان‌شان کمک کنند که با پرهیز از گریه کردن، ناکامی و خشم، به‌عنوان موانع یادگیری، درس‌هایی را که آن‌ها آموزش می‌دهند پذیرا باشند. کتاب حاضر، عواطف زیربنایی و انگیزه‌هایی را که محرک رفتار کودک بوده تبیین کرده و نشان می‌دهد که چگونه از این دانش برای راهنمایی کودک در انتخاب‌های درست، بهره گیریم.

پنتلی به‌عنوان مربی والدین و مادر چهار کودک، از خرد و تجربه لازم برای ترکیب دانش تخصصی و توصیه‌های واقع‌بینانه و عملی برخوردار است. روش‌های او به‌روشنی بیان شده و با مثال‌های قابل‌فهم زیادی نشان داده می‌شود. نکات سودمند و ماجراهای ذکرشده از سوی گروه‌های وسیع والدین مورد آزمون، به عملی بودن ابزارهای ارائه‌شده می‌افزاید.

کتاب انضباط بدون گریه، الزامی قطعی برای همه والدین و مراقبان از کودکان خردسال است. اگر در پی ابزاری قابل‌فهم، مؤثر و تربیتی برای پرورش انسان‌هایی شایسته هستید، این کتاب راهنمای شما خواهد بود.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس