لوگوی دوزلی بوک
تخفیف اول مهر!
کتاب اختصاصی فرفره جادویی
چی لازم دارم چی می خرم

چی لازم دارم چی می خرم

روزمری ولز

قبل از اینکه خانه را به قصد خرید ترک کنیم، همه سنگ‌­هایمان را با بچه‌­ها وامی‌­کنیم. آن­‌ها هم با سری خم شده، قول می‌­دهند هرچه دیدند، نخواهند و اجازه دهند ما فقط آن چیزی را بخریم که لازم است. اما همین که پایمان به بازار می­رسد، همه آن حرف­‌ها و تهدیدها دود شده و از گوش بچه­‌ها بیرون می­زند. آخر ماجرا هم به عصبانیت و اخم‌­های درهم کشیده بزرگترها و جیغ‌­های بنفش بچه­‌ها ختم می‌­شود.

بهتر است به جای اینکه خرید از فروشگاه را به خاطره­ای تلخ تبدیل کنیم، با استفاده از چند توصیه و دستورالعمل دقیق، ورق را به نفع خودمان برگردانیم.

مثلا دست به دامن کتاب «چی لازم دارم، چی می‌­خرم» شویم. این کتاب در قالب داستانی شبیه ماجرای ما، برای بچه‌­ها از محدود بودن پول می­‌گوید و از اینکه فقط یک بار می‌­توان آن را خرج کرد. بچه‌­ها در داستان می­‌بینند که با اصرار برای خرید خواسته­‌های غیرضروری، نیازهایشان دیگر برآورده نمی­‌شود. مفهوم هزینه فرصت را یاد می­‌گیرند و می‌­فهمند چرا وقتی همزمان دو چیز را می­‌خواهند، ولی برای خرید یکی از آن­‌ها پول دارند، مجبور می­‌شوند یکی را انتخاب کنند.

کتاب «چی لازم دارم، چی می­‌خرم» از مجموعه کتاب­‌های آموزش سواد مالی به کودکان توسط آکادمی هوش مالی تهیه و به همت انتشارات قدیانی چاپ و روانه بازار شده است.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس