لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
بنر دفاتر
راهنمای کامل والدین (جلد ۲)

راهنمای کامل والدین (جلد ۲)

مینا اخباری آزاد، رابین گلداستین، جنت گالانت

«راهنمای کامل والدین» (جلد ۲) پاسخ به رایج‌ترین پرسش‌های والدین از شش تا نه سالگی نوشته دکتر رابین گلدِاستین(-۱۹۷۶) با همکاری جَنت گالانت است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اولین سال‌های دوره دبستان دوره هیجان‌انگیزی برای تغییر در زندگی کودکان است، و همین‌طور اوقات پرکاری برای والدین که باید خودشان را با برنامه‌های مربوط به خود و کودکانشان هماهنگ کنند. کودکان دوران مدرسه را آغاز می‌کنند، رابطه‌های دوستانه عمیقی برقرار می‌نمایند، در فعالیتهای فرهنگی و ورزشی خارج از مدرسه شرکت و احساس مسئولیت و استقلال بیشتری پیدا می‌کنند. آنها به بلوغ جسمی می‌رسند و خویشتن‌داری در آنها رشد می‌کند. با این وجود، گاهی نیز احساس عدم امنیت و حقارت می‌کنند.

این سالها، دوران سختی است. کودکان به طور فزاینده‌ای درگیر یادگیری آموزشی و تعقیب علائق خود هستند. این علائق چه فوتبال، نواختن پیانو، حضور در تیم شنا و آمادگی جسمانی باشد، چه شرکت در بازیهای فضای آزاد، جمع‌آوری اشیای مختلف و... آنها کشف می‌کنند در چه زمینه‌هایی استعداد دارند و در چه مواردی باید بیشتر تمرین کنند. آنها در مهارتها و دانش‌های مختلف پیشرفت می‌کنند و درسهایی را در ارتباط با روحیه ورزشکاری، کار گروهی، خلاقیت، تمرین کردن و قبول مسئولیت می‌آموزند.

همچنین خودمحوری در آنها کم‌رنگ‌تر می‌شود و لذا بهتر می‌توانند نظرات دیگران را درک و با آنها همراهی کنند. آنها نیاز به تمرین دارند تا بتوانند خودشان را در شرایط دیگری تصور کنند. لازم است توجه به احساسات دیگران را به آنها یادآوری کنید و اغلب راجع به همراهی کردن با اطرافیان با آنها صحبت کنید.

شما همچنان بیشترین تأثیر را بر زندگی فرزندتان می‌گذارید و همراهی شما در طول این سالها با او ضروری است. چالش پیش رویتان آن است که همیشه الگویی مثبت برای او باشید، محدودیتهایی را در موردش اجرا کنید، درباره انتظاراتتان با او گفت‌وگو کنید و به حرفهایش گوش دهید.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس