لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب اختصاصی چی کاره بشم
بازی های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان

بازی های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان

منیره نادری، ب‍ارب‍ارا ش‍ر

«بازی‌های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان» نوشته باربارا شِر (-۱۹۴۳)، کتابی است که برای والدین و فرزندان، باهم، نوشته‌شده‌است. این کتاب با هدف گسترش نشاط و شادمانی در خانه و خانواده، تمریناتی عملی را برای شاد بودن و شاد کردن کودکان آموزش می‌دهد.

در مقدمه آمده‌است:

این کتاب با بازی‌هایی آغاز می‌شود که برای خود شما طراحی شده‌اند. این امر دلیل ساده‌ای دارد. بهترین روش برای ایجاد شادی در کودکان، آن است که ابتدا خودمان شاد باشیم. بهترین روش ایجاد شادی در کودکان، آن است که ابتدا خودمان شاد باشیم. ما بهترین الگو برای فرزندانمان هستیم. آموزش شادی در خانه یا مدرسه، به‌ندرت عملی می‌شود. بسیار مهم است که بدانیم پرورش روح و روان والدین و شادی و نشاط آنان بزرگ‌ترین هدیۀ آنان به فرزندانشان است.

همچون سایر موارد تربیتی، ایجاد احساس خوب نیز، نیازمند تمرین و کسب مهارت‌های مفید و پیوسته است. خوشبختانه، ما انسان‌ها همواره توانایی یادگیری داریم، آیا می‌دانستید که انسان هر روز حدود پنج هزار فکر را در ذهن می‌پروراند؟ این تفکرات فرصت بسیار مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا برای بروز احساسات خوب، تمرین و ممارست کنید.

پس با این بازی‌ها می‌توانید تمرین خود را آغاز کنید و تجربه‌های مفید و مؤثر داشته‌باشید. برای مثال با انجام بازی‌هایی مثل «تمرین شادی» و «طراحی صحنه»، می‌توانید روز خود را با احساسی مثبت و سازنده آغاز کنید. یا بازی‌هایی مثل «برای خودتان مادری کنید» و «تو اذیت می‌کنی اما من برایت آرزوی خوشبختی می‌کنم»، به شما کمک خواهند کرد تا بر لحظات دشوار غلبه کنید و آن‌ها را پشت سر بگذارید. همچنین بازی «ساختن قاب خاطرات سالانه» به شما یاد می‌دهد که با این احساس همراه شوید که «تمام هستی خوشایند و همه چیز خوب و زیبا است.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس