لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب من کی ام
امام حسین (ع) برای دبستانی ها

امام حسین (ع) برای دبستانی ها

حسین فتاحی

حسین فتاحی، نویسنده این کتاب، با کلامی رسا، درست و توانمند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کرده و این ارتباط توانسته است مفاهیم صحیح و حقیقی را به مخاطبان خود منتقل کند.

صبح روز دهم محرم، حسین لشکریانش را که 30 اسب سوار و 42 پیاده بودند را آماده کرد. سمت چپ سپاه را به حبیب بن مظاهر، سمت راست را به زهیربن قین و قلب را به حضرت عباس(ع) سپرد. وی همچنین دستور داد که دور تا دور خیمه ها، هیزم جمع آوری کنند و هیزم ها را آتش بزنند... امام مردم کوفه را به خاطر اینکه پیشتر از وی خواسته بودند تا پیششان بیاید، سرزنش کرد و درخواست کرد تا اجازه دهند، وی به یکی از سرزمین های اسلامی برود که در آنجا امنیتش تامین باشد، اما دوباره به وی گفته شد که اول از همه باید تسلیم یزید شود.

حسین(ع) در پاسخ گفت که هیچگاه خودش را همانند یک برده تسلیم نمی کند. حسین(ع) از اسب پیاده شد و دستور داد تا مهار اسب را ببندند به نشانه اینکه هرگز از معرکه جنگ فرار نخواهد کرد.

در بخش هایی از این کتاب آمده:

«... حالا دیگر یاران حسین همه شهید شده بودند. پسرعموها و اقوامش شهید شده بودند و حسین تنها شده بود... حسین نگاهی به لشکرگاه یزید و نگاهی به خیمه گاه خود انداخت و به طرف خیمه رفت... .»

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس