لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
بنر دفاتر
اصول کارکرد مغز در کودکان

اصول کارکرد مغز در کودکان

جان مدینا، شهریار نظری

«اصول کارکرد مغز در کودکان» نوشته دکتر جان مدینا(-۱۹۵۶)، روانشناس است و روش پرورش کودک شاد و باهوش از تولد تا پنج سالگی را آموزش می‌دهد.

در بریده‌ای از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

«اگر آماده یا در حال بچه دار شدن هستید یا کودکی نوپا در منزل دارید یا به زودی می‌خواهید پدربزرگ یا مادربزرگ شوید و سؤال‌های فراوانی در این باره دارید از خواندن این کتاب لذت می‌برید.

در اینجا به چند سؤال و پاسخ‌های آن‌ها اعم از افسانه یا واقعیت می‌پردازم. بعضی از موارد مورد علاقه من عبارتند از:

افسانه: چنانچه در دوران جنینی برای کودکتان آهنگ موتزارت پخش کنید، در آینده نمره ریاضی بهتری می‌گیرد.

واقعیت: با این کار وقتی کودک به دنیا می‌آید، آهنگ موتزارت و بسیاری چیزهای دیگری را که در رحم شنیده، بوییده و یا مزه کرده است به یاد می‌آورد، اما اگر می‌خواهید او در آینده در درس ریاضی نمره خوبی بگیرد، بهترین کار یاد دادن مهار عصبانیت در اولین سال‌های زندگی است.

افسانه: پخش کردن DVDهای آموزشی زبان برای شیرخواران و نوپایان باعث بهبود گنجینه لغت‌آموزی آن‌ها می‌شود.

واقعیت: شنیدن برخی DVDها باعث کاهش اندوخته لغتی کودکان می‌شود. حقیقت این است که تعداد و گستردگی لغاتی که شما هنگام صحبت با فرزندتان به کار می‌برید، باعث افزایش گنجینه لغتی و همچنین IQ او می‌شود اما این لغات را باید شما، یعنی یک انسان واقعی و زنده و نه تلویزیون، به زبان آورید.

افسانه: برای بهبود قدرت مغزی، باید از ۳ سالگی به کودکان زبان فرانسوی آموخت و اتاقی پر از اسباب‌بازی‌های فکری و کتابخانه‌ای پر از DVDهای آموزشی داشت.

واقعیت: بهترین تکنولوژی شناخته شده در جهان برای تقویت مغزی کودکان، یک جعبه مقوایی ساده، یک جعبه مداد شمعی نو و دو ساعت وقت است. بدترین چیز برای رشد مغزی کودکتان، تلویزیون جدید صفحه تخت شماست.»

برش‌هایی از کتاب
چهار عامل اصلی مشکلات ازدواج بعد از تولد فرزند عبارتند از کم‌خوابی، دورشدن از اجتماع، افزایش بیش‌ازحد کارهای منزل و افسردگی
چهار عامل اصلی مشکلات ازدواج بعد از تولد فرزند عبارتند از کم‌خوابی، دورشدن از اجتماع، افزایش
هزار تومان دارید و چهل تومان به آن اضافه می‌کنید. حالا هزار تومان دیگر اضافه کنید و سی تومان دیگر به آن بیفزایید. هزار تومان دیگر اضافه کنید و حالا به آن ۲۰ تومان بیفزایید. ۱۰۰۰ تومان دیگر هم اضافه کنید و حالا ۱۰ تومان دیگر اضافه کنید. جمع آن چقدر است؟
موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس