لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
بنر قصه های مدرسه
اخلاق خوب؛ راهنمایی، برای گرفتن تصمیم‌های درست

اخلاق خوب؛ راهنمایی، برای گرفتن تصمیم‌های درست

برزو سریزدی، ژولیت گارشه دجز

«اخلاق خوب: راهنمایی، برای گرفتن تصمیم‌های درست» نوشته ژولیت گارشه دِجز از مجموعه کتاب‌های آموزش مهارت‌های زندگی است.

شما والدین در جایگاه ویژه‌ای برای آموختن اخلاق خوب و شایسته به کودکان هستید. شما می‌توانید بینش‌های مثبتی را به آن‌ها بیاموزید که اندیشه‌های نیک را در رفتار و کردارشان بازتاب دهد و از ایمان و منطق هم دور نمانند. زمانی که ما خودمان الگوی رفتار خوب برای فرزندانمان می‌شویم، به آن‌ها یاد می‌دهیم که فضیلت‌های رفتاری را به عادت تبدیل کنند.

این کتاب، مفهوم پایه‌ای و ساده فضیلت‌های اخلاقی را به کودکان آموزش می‌دهد. مطالب این کتاب، به کودکان کمک می‌کند رفتارهای درست را بشناسند و تشخیص بدهند.

کودکان خردسال هربار می‌توانند فقط با یک رفتار درست، آشنا شوند. هرقدر شخص مسن‌تر و فهمیده‌تر می‌شود، به توانایی بیشتری برای پیاده کردن اخلاق نیکو در رفتار روزمره‌اش دست می‌یابد. زمانی که کودک با اهمیت اخلاق خوب آشنا می‌شود و آن را به کار می‌گیرد، آن را به بخشی از شیوه زندگی و عاداتش تبدیل می‌کند.

البته این کار ساده‌ای نیست. همیشه چالش‌ها و سختی‌هایی پیش می‌آید و به نظر می‌رسد فرهنگ امروزه، در تضاد با فضیلت‌های اخلاقی است. اما اگر شخصی ایمان به خداوند را در دلش نگه دارد، در رویارویی با سختی‌های زندگی هم می‌تواند بهترین صفات خود را بروز دهد. افراد با ایمان، درک می‌کنند که: «رنج، پایداری می‌آفریند، و پایداری شخصیت می‌سازد.» پس از سال‌ها دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات، تمرین رفتار درست و پرورش شخصیت، کودک وارد مرحله بزرگسالی می‌شود؛ درحالی که بذر اخلاق نیک و پسندیده الهی در وجودش بارور شده است.

ما امیدواریم شما هنگام پرورش کودکانتان، اوقات خوشی را تجربه کنید. این کتاب، فقط شروع این راه است. خلاقیت داشته باشید. یادتان نرود وقتی آن‌ها رفتار خوبی از خود نشان می‌دهند، تشویق‌شان کنید. هر قدم کوچک ِ آن‌ها را در مسیر درست، قدر بدانید.

موارد مرتبط
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس