لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب اختصاصی فرفره جادویی
معرفی کتاب های آموزش بازی به کودکان
معرفی کتاب ۱۳۹۸/۰۱/۳۰

معرفی کتاب های آموزش بازی به کودکان

بازی از زندگی کودک حذف‌شدنی نیست. آنچه در دست ماست، انتخاب بازی است. امروزه با ورود وسایل مدرن برای سرگرم کردن کودکان بحث دربارۀ بازی، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

بازی و تحرک موجب سلامتی انسان می‌شود. این مسئله، به ویژه برای کودکان بسیار مهم است؛ چون برای رشد و پرورش ذهنی و جسمی‌خود به شادی و تحرک نیاز دارند. بازی از زندگی کودک حذف‌شدنی نیست. آنچه در دست ماست، انتخاب بازی است. امروزه با ورود وسایل مدرن برای سرگرم کردن کودکان بحث دربارۀ بازی، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

اما شرایط زندگی امروز باعث شده‌است که تنبلی و بی‌تحرکی، جایگزین بازی و تحرک بچه‌ها شود. شرایطی همانند: زندگی در خانه‌های آپارتمانی و عدم وجود فضای مناسب برای بازی، تنوع و افزایش بازی‌ها و برنامه‌های رایانه‌ای و تلویزیونی، کمبود وقت والدین برای اینکه بچه‌ها را به پارک ببرند و مواردی از این قبیل.
سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد. از همین رو پیش از آنکه بازی‌هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن‌ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت.

اما از آنجا که بخش مهمی از شخصیت کودکان و یادگیری مهارت‌های مختلف زندگی در جریان بازی آنها شکل می‌گیرد، باید به آن اهمیت بیشتری داد. برخی از بازی‌ها را شما باید انجام بدهید و بچه‌ها تماشا کنند. برخی را هم باید انجام بدهید تا بچه‌ها یاد بگیرند. برخی هم اشتراکی هستند.
برخی از والدین به اشتباه گمان می‌کنند بازی بدون اسباب‌بازی، برای کودکان جذابیتی ندارد؛ در حالی که بازی‌های بسیاری وجود دارد که بدون هیچ وسیله‌ای انجام می‌شود؛ اما برای بچه‌ها خیلی هم جذاب است.

در ادامه تعدادی از کتاب‌هایی که به آموزش بازی‌های مختص کودکان پرداخته‌اند، معرفی می‌کنیم:

بازی، بازوی تربیت

بازی، بازوی تربیت

من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)

من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)

بازی‌های پنج دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا

بازی‌های پنج دقیقه‌ای برای بچه‌های چهارسال به بالا

بازی های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان

بازی های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان

موارد مرتبط
معرفی کتاب های من دیگر ما
معرفی کتاب های آموزش سواد مالی به کودکان
معرفی سه جلد از کتاب های من دیگر ما
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس