لوگوی دوزلی بوک
تخفیف‌های گروهی !
کتاب اختصاصی چی کاره بشم
انیمیشن دردونه ها، کنترل عواطف و احساسات کودک

انیمیشن دردونه ها، کنترل عواطف و احساسات کودک

در کودکان به خصوص در زیر پنج سال، یکی از بزرگ ترین چالش های پدر و مادرهای جوان، کمک به آن ها در هنگام روبه رو شدن با عصبانیت، سر و صدا، سرخوردگی، ترس و هیجان آن ها است.

وقتی کودک در بیان احساساتش، چیزی را می شکند، کودکی را می زند یا وسیله ای را پرت می کند، در واقع هیجان زده و عصبانی است. البته برای کودکی به سن او این رفتار و کنترل نکردن آن کاملا طبیعی است بنابراین او برای مدیریت احساسات و عواطف اش، به حمایت شما نیاز دارد.گریه یک روش کاملا طبیعی برای بیان و کنترل احساس غم و ناراحتی از چیزی در آن هاست.

هنگام عصبانیت می تواند نفس عمیق بکشد، به بالشتی ضربه بزند یا گلوله های کاغذی و بی خطر پرت کند.برای ابراز شادی خود می تواند فریاد بزند، بدود یا با پدربزرگ و مادربزرگش تماس بگیرد و خوشحالی خود را برای آن ها تعریف کند.

کتاب های داستانی، ابزار خوبی برای آموزش کنترل احساسات به کودکان هستند. از او بخواهید اگر به جای شخصیت داستان بود، چه تصمیمی می گرفت؟ از او بخواهید برای این که شخصیت داستان کمتر عصبانی باشد یا کمتر بترسد چه راهی ارائه می دهد؟
به روش خودتان و با زبان کودکتان به او اطمینان بدهید که شما کاملا احساسات مختلف او را درک خواهید کرد و در کنار او خواهید بود.

در شرایطی که کودک واکنش شدیدی نشان می دهد و طوری گریه می کند که گویا عزیزی را از دست داده است، در برابرش خود را نبازید، با آرامش و فقط یک بار بگویید که رفتارش اغراق آمیز است، این برخورد قاطعانه و سریع به کودک می فهماند که با داد و فریاد نمی تواند به خواسته های غیر منطقی اش برسد.

با رفتارتان الگوی خوبی برای او باشید. پدر یا مادری که در شرایط عصبانیت و بحران، پرخاش و توهین می کند و به دیگران صدمه می زند، قطعا نمی تواند راهنمای خوبی در این زمینه برای کودک خود باشد.

موارد مرتبط
انیمیشن دردونه ها، سوالات کودک
انیمیشن دردونه ها، وابستگی کودک
انیمیشن دردونه ها، تنبیه کودک
لوگوی ساماندهی اینماد
تهران، بلوار کشاورز، ابتدای خیابان شانزده آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۱۰، واحد ۱۰۱۰
خانه
سبد خرید ( ۰ )
محصولات
دوزلی بوک چیست؟
شرایط خرید
تخفیف ها
تماس با ما
مجله دوزلی بوک
پرسش های متداول
گردونه شانس